Sportplus.al
“Klubi e do në pizhame në orën 9”, e ëma e Rabio sulmon PSG-në - De Biazi: Situata e Hysajt? Unë zemërohesha kur e drejtoja te Shqipëria - “La Gazzetta Dello Sport” analizon grupin e Shqipërisë: Panuçi, vështirë të përsëritë De Biazin - Luftë për një logo, betejë ligjore mes “Batman” dhe Valencias - Drejtuesit e Luftëtarit tërhiqen, Aleksit do t’i paguhet dënimi për ndeshjen e radhës - Kortua del jashtë loje me Zidan, PSG shfaq interes për portierin - Duro për Vipsport: Pa Skënderbeun e vjetshëm, prisja më shumë rivalitet për titullin - Mungon prej kohësh në listën e Panuçit, mbrojtësi Besir Demiri sqaron situatën - Zidane do të blindojë mbrojtjen e Realit, pas Militaos kërkon edhe një “italian” - Nga Partizani te Juventus e Inter, një gjerman do të gjykojë Shqipëri-Turqi - Publikohen notat e futbollistëve në Serinë A, Strakosha superior ndaj Berishës - Grumbullimi i parë i kombëtares Gjermane pa veteranët, Lëv: Të rinjtë të marrin përgjegjësitë - Ish-menaxheri i skuadrës së Ajaks: Duam hakmarrjen për finalen e vitit 1996, ajo Juve ishte e dopuar - Vllaznia mbetet pa trajner, Hasan Likës i del lotaria amerikane - Memushaj: Liga e Kombeve ishte për t’u harruar, mungesat nuk janë justifikim për rezultatin - Zidane projekton Realin e ri, nën shënjestër sulmuesi i Liverpulit - Kasijas veçon ekipet e preferuara në Europë, por portieri surprizon me zgjedhjet - Pauza e kampionatit i vjen në ndihmë Laçit, Starova rikuperon 2 futbollistë - FOTO/ FSHF uron Strakoshën pasi e përjashtuan, reagojnë tifozët: Federatë servile dhe e paaftë - FOTO/ Çunat e Kombëtares ‘tallen’ me Bashën: Pse poston foto të vjetra, mori fund futbolli -


Flamurtari Kamza Kukësi Laçi Luftëtari Tirana Partizani Skënderbeu Teuta Kastrioti

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos u fshehur për asgjë nga ato që mendon. I pyetur...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni i dhjetë, ku do të shpallen fituesit trajneri, klubi, lojtari...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve, aty ku bien në sy emrat e lojtarëve më të...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë të paktën 1 trofe prestigjioz Individual. Pikërisht sot Messi mori...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u zbulua se Sergi Aurier nuk ka qenë i pranishëm me...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip. Ky është lojtari më i ri i Skënderbeut, Elmir Asani,...Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago Solari do rezervonte një vend titullari për Isco-n, që në...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit në të cilin u organizua edhe Botërori në Rusi. Në...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave në La Liga me realizimin ndaj Eibarit tre ditë më...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El Classico” me Real Madrid dhe Barcelonës. Në “Santiago Bernabeu” do...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë që u zgjidh vetëm në minutat e fundit. Ndërsa, Solari...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip. Ky është lojtari më i ri i Skënderbeut, Elmir Asani,...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë, mes Juventusit dhe Milanit. Skuadra kuqezi, e drejtuar nga trajneri...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit, por drejtorit sportiv të kuqezinjve, Leonardos, i janë...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë që u zgjidh vetëm në minutat e fundit. Ndërsa, Solari...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip. Ky është lojtari më i ri i Skënderbeut, Elmir Asani,...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic. Sot, gazeta gjermane “Bild” ka bërë me dije se është...Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia Dortmund e huazoi deri në fund të sezonit. Mbrojtësi gjerman...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një humbje pasi Medhi Benatia nuk ka pasur shumë minuta në...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje tepër e vështirë për vendasit që vinin pas asaj humbje...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës. Kjo raportohet nga mediat angleze, duke qenë se interes për...Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në limitet e përfundimit të merkatos. Gjithsesi interesi për sallaksin ka...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te Barcelona, ku preku të gjitha temat dhe se si shkoi...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend të gjashtë para pushimeve të dimrit, larg zonës së Europës....Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si e para e grupit edhe pasi mundi 5-1 AEK, ndërsa...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit që kaluan në avantazh të shpejtë me dy gola më...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa League, 12 të tjera do të zyrtarizohen pas ndeshjeve të...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen e fundit për fazën e grupeve dhe sot do të...Më shumë

Urimi më “hot” për Krishtlindje!

Krishtlindjet ndezën aromën e festave të fundvitit në mbarë botë, urimet e fotot pranë pemës u shpërndanë në të gjitha rrjetet sociale, sindromë që ka...Më shumë

Loris Karius nuk bën vetëm gafa!

Një ndeshje ndryshoi gjithë rrjedhën e karrierës së tij, një 90 minutësh që do mbetet gjatë në memorien e Loris Karius. Ajo finale Champions League...Më shumë

Një flutur në Miami, Erjona ngre temperaturat (Foto)

Erjona Sulejmani po shijon pushime e saj në Miami, atje ku festoi edhe ditëlindjen e 31 duke u larguar nga i ftohti që ka kapluar...Më shumë

Miss Joano i hyn gazetarisë sportive, fansat gozhdohen para ekranit

Një vit më parë mbante kurorën e “Miss World Albania 2017”, ndërsa sot është pjesë e ekranit duke i hyrë kokë e këmbë gazetarisë sportive....Më shumë

Video – Ndoj i jep fitoren Brescias, Sindrit Guri “kalbet” në stol

Emanuele Ndoj është bërë protagonisti i Berscia-s për fitoren e sotme, 3-2 kundër Cremonese. Skuadra e mesfushorit shqiptar kaloi në avantazhin e dy golave në...Më shumë

Mërgim Mavraj largohet nga Aris, Migjen Basha shpëton

Arisi i Selanikut nuk po kalon një moment të mirë dhe rezultatet negative kanë bërë që drejtuesit të shkundin situatën dhe të fillojnë spastrimet me...Më shumë

Rey Manaj heroi i Albacete, gol për La Liga (Video)

Rey Manaj është bërë protagonist kryesor te Albacete në Spanjë Segunda Division duke shënuar golin e vetëm dhe të fitores kundër Rayo Majadahonda. Sulmuesi i...Më shumë

Lorik Cana dhe “armata e vjetër” përshëndesin Greqinë!

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar një mbrëmje gala me rastin e festave të fund-vitit, ku janë dhënë edhe disa çmime në formë nderimi për...Më shumë
Kampionati Shqiptar

Devolli: Erdha me qejf te Kastrioti, më pëlqejnë sfidat e vështira

Në fazën e tretë, Kastrioti do të ketë trajnerin e tretë në krye të stolit, pasi Plori dhe Nica nuk ia dolën të bënin mirë...Më shumë

Dy titullarë të Apolonisë gjejnë vend në skuadrën rivale në Grupin B

Apolonia largoi disa lojtarë së fundi, mes tyre edhe titullarë. Menjëherë skuadra të së Parës, madje rivalë të fierakëve në Grupin B, kanë kërkuar shërbimet...Më shumë

Realdo Fili largohet nga Skënderbeu, e presin në Gjirokastër

Me kampionët në fuqi të Skënderbeut, me të cilët u bashkua në verë, Realdo Fili nuk mundi të gjente hapësirat e nevojshme, edhe pse nga...Më shumë

Kukësi kërcënon Partizanin, Nica lë Kastriotit mes akuzave (Video)

Kukësi fitoi 2-0 ndaj Kastriotit me të dy golat që u shënuan në pjesën e parë dhe njohin për autor Limaj dhe Reginaldo. Një ndeshje...Më shumë

Video | Kimi Raikkonen shkon tapë në mbrëmjen gala të FIA-s

Mbrëmja gala e organizuar nga FIA në përfundimit e sezonit 2017-2018 të Formula 1 e gjeti Kimi Raikkonen në humor të mirë, ndryshe nga sa...Më shumë

“E pashë Çmimin e Madh të Brazilit me Michael Schumacher”

Presidenti i FIA, Jean Todt vizitoi kryekampionin e  botës së Formula 1 në rezidencën e tij në Zvicër dhe ata ndoqën së bashku fitoren e...Më shumë

Kthesë 360 gradë, nga modele e “Playboy” në pilote e Formula 1

Karriera e Doreen Siedel ka marrë një kthesë 360 gradë. Gjermania ka kaluar nga modele e “Playboy” në pilote e paracaktuar e Formula 1 për...Më shumë

Hamilton triumfon në kampionatin botëror, shkëlqen në pistën Abu Dhabi

Piloti britanik Luis Hamilton me Mercedes arrin një sezon mahnitës duke fituar garën e çmimit të madh të “Abu Dahai” në Formula 1, gara që...Më shumë

“Mbreti” i shiut (Rossi) i dorëzohet natyrës, Doviciozo fiton në Valencia

Çmimi i Madh i Spanjës në pistën e Valencia ishte gara e fundit për këtë sezon të Moto GP. Gjithçka ishte përcaktuar sa i përket...Më shumë

Rossi nuk i reziston duelit me Marquez, spanjolli fiton e italiani rrëzohet

  Marc Marquez është fituesi i Çmimit të Madh të Malajzisë. Piloti spanjoll arriti të fitojë duelin me Velntino Rossi për të marrë fitoren numër...Më shumë

Marquez “pole” në Sepang, Zarco e Rossi i ngjiten pas

Çështja e titullit kampion në Moto GP është zgjidhur. Marc Marquez është triumfuesi i këtij viti por ende janë edhe dy gara për t’u zhvilluar....Më shumë

Vinales triumfon në Australi, Marquez e mbyll me aksident, Rossi zhgënjen

Çmimi i Madh i Australisë ka fitues Maverick Vinales, piloti i Yamaha ia doli të kalojë i pari vijën e finishit në pistën e “Philip...Më shumë

VIDEO/Ndodh edhe kështu Gibson ndalon kundështarin me këpuce

Ndodh edhe kështu. Në ndeshjen e basketbollit mes mes Sacramento Kings vs Minessota Timberwolves në cerekun e parë të ndeshjes lojtari i Minessota Tai Gibson...Më shumë

“Headshoot”! Basketbollisti bën kosh me kokë (Video)

Jordan Mickey ka shënuar koshin më të çuditshëm në historinë e basketbollit edhe pse ishte tërësisht aksidentale. Ai shënoi me kokë një dypikësh për skuadrën...Më shumë

Basketboll – Lakers kthehet te humbja, zhgënjen edhe Spurs

Los Angeles Lakers në “Staples Center” kanë bërë një paraqitje të dobët ndaj Toronto Raptors, pasi LeBron James ka qenë jashtë formës së zakonshme dhe...Më shumë

Hap rrugën Ronaldo, këta yje po shpërthejnë në Instagram

Megjithëse Ronaldo kaloi Selena Gomez duke u bërë personi me më shumë fansa në Instagram, rritjen më të madhe në muajin te tetor e kanë...Më shumë

Nadal tërhiqet nga Masters 1000 në Paris, Djokovic bëhet numri 1 në botë

Disa dhimbje barku para debutimit me tenistin Verdasco, e ndalojnë Rafael Nadal të rikthehet të luajë. Por, Masters 1000 është dyshimi më i madh. Tenisti...Më shumë

Spanjë, Rafael Nadal hap dyert për të përmbyturit në Mallorca

Spanja është përfshirë nga moti i keq, për pasojë qyteti i Mallorca është përfshirë nga përmbytje të mëdha, më saktësisht në komunën e Sant Llorencit,...Më shumë

Tenistja ukrainase Evelina Storita pozon për revistën XXL

[gallery columns="1" link="none" size="full" ids="52531,52530,52529,52526,52528,52527,52532"]   Tenistja e Ukrainase dhe numri 6 në botë në shoqatën e tenisit ka marrë pjesë në një set fotografik...Më shumë

US Open/ Federer eliminohet nga tenisti nr.55 në botë, kalon lehtësisht Djokovic

Roger Federer është eliminuar nga turneu US Open pasi u mund në raundin e katërt nga tenisti John Millman, i cili renditet në vend të...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë