Kampionati « Sportplus.al
Çudi në Itali, luhet në baste edhe pankina për Panuçin - Duhej ta festonte si kuqezi, Strakosha mbush 24 vjeç si “i përjashtuar” - Moviola e Jeminit: Ajo e Kastriotit nuk ishte penallti, Mema ta kishte evituar - Jupi: Panuçi nuk ka logjikë pune, njerëzit nuk presin shumë nga ai dhe stafi i tij - Sinemati: Strakoshës i thanë të humbte avionin, Panuçi ka lidhje vetëm me Dukën - Plaku: Situatë dëshpëruese, kurrë nuk e kemi pasur këtë ndjesi - Nuk ka Champions as te PSG për Bufon, parisienët kanë gjetur që tani zëvendësuesin - Edhe Turqia e nis me largime, i ikën shtylla e mesfushës - Murinjo nuk ka dyshime: Mbape është investimi më i mirë për të ardhmen - Çështja Lenjani / Mbështetje që nga Gashi e Shaqiri, te lojtarët kuqezi: Mëkat që nuk të vlerëson (FOTO) - Trajneri i Zvicrës e konfirmon, Xhaka nuk është kapiteni i përfaqësueses - Kaos me bastet, dyshime trukimesh në turneun më të famshëm të të rinjve në botë - “Klubet të ngrenë zërin, skema e dështuar, ja kush është më i fortë në Grupin e Jugut” - VIDEO/ Pësoi golin qesharak të vitit, klubi i Ramadanit akuzohet për trukim ndeshjesh - Zidane e kanë në kokë revolucionin te Reali, 9 lojtarë do të largohen në verë - Protagonistët/ Ja formacioni më i mirë i javës së 25 në Kategorinë Superiore - Historia e futbollit shqiptar dergjet në Inferiore, 7 klube mes ringritjes dhe ekzistencës - Sa me qejf e ka ekipin kombëtar! Kante shkon në grumbullim në 6 të mëngjesit! - Daliç: Nuk jemi më në Botëror, tani duhet jetë Kroacia ekipi që dikton ndeshjen! - “Wall Street Journal” zbulon takimin sekret të UEFA-s, ndryshon edhe Championsi! -

Kampionati

Devolli: Erdha me qejf te Kastrioti, më pëlqejnë sfidat e vështira

12 Janar 2019, E shtunë
Komentet te Devolli: Erdha me qejf te Kastrioti, më pëlqejnë sfidat e vështira Janë të Mbyllura

Në fazën e tretë, Kastrioti do të ketë trajnerin e tretë në krye të stolit, pasi Plori dhe Nica nuk ia dolën të bënin mirë në Krujë. Bledar Devolli, trajneri i ri i krutanëve u shpreh në një prononcim për ‘Supersport’ se është i bindur...

Dy titullarë të Apolonisë gjejnë vend në skuadrën rivale në Grupin B

04 Janar 2019, E premte
Komentet te Dy titullarë të Apolonisë gjejnë vend në skuadrën rivale në Grupin B Janë të Mbyllura

Apolonia largoi disa lojtarë së fundi, mes tyre edhe titullarë. Menjëherë skuadra të së Parës, madje rivalë të fierakëve në Grupin B, kanë kërkuar shërbimet e dy titullarëve të Apolonisë. Mbrojtësi Ervis Troka dhe sulmuesi Franci Bakalli, nsa sa mësohet, do të luajnë në Rrogozhinë...

Realdo Fili largohet nga Skënderbeu, e presin në Gjirokastër

04 Janar 2019, E premte
Komentet te Realdo Fili largohet nga Skënderbeu, e presin në Gjirokastër Janë të Mbyllura

Me kampionët në fuqi të Skënderbeut, me të cilët u bashkua në verë, Realdo Fili nuk mundi të gjente hapësirat e nevojshme, edhe pse nga korçarët pati largime titullarësh. Futbollisti fierak është aktivizuar në pak ndeshje si titullar nga trajneri Shehi dhe në disa të...

Kukësi kërcënon Partizanin, Nica lë Kastriotit mes akuzave (Video)

23 Dhjetor 2018, E diel
Komentet te Kukësi kërcënon Partizanin, Nica lë Kastriotit mes akuzave (Video) Janë të Mbyllura

Kukësi fitoi 2-0 ndaj Kastriotit me të dy golat që u shënuan në pjesën e parë dhe njohin për autor Limaj dhe Reginaldo. Një ndeshje që u zgjidh shpejtë nga verilindorët dhe arritën të sigurojnë tre pikë që e vendosin në vend të dytë me...

“Hirushja” Teutë nuk bie as ndaj Laçit, i falet “perlës” së Kallakut (Video)

22 Dhjetor 2018, E shtunë
Komentet te “Hirushja” Teutë nuk bie as ndaj Laçit, i falet “perlës” së Kallakut (Video) Janë të Mbyllura

Laçi dhe Teuta kanë ndarë nga një pikë në sfidën e tyre të kësaj jave në Superligë. Një ndeshje që pa kurbinasit në avantazh që në minutën e 37’-të me golin e Shtubinës, ndërsa për durrsakët barazoi shifrat Sherif Kallaku me një goditje dënimi të...

VAR alla shqiptarçe dhe supergol i Hasanit, “ringjallet” Tirana

21 Dhjetor 2018, E premte
Komentet te VAR alla shqiptarçe dhe supergol i Hasanit, “ringjallet” Tirana Janë të Mbyllura

Në “Selman Stërmasi” padronë ishin të zotët e shtëpisë (Tirana) në sfidën e kësaj jave kundër Flamurtarit. Vendasit fituan me rezultatin 1-0, me një gol të bukur të Edon Hasanit. Një lojë e dominuar nga Tirana që krijon raste pa fund në pjesën e parë...

Si mund të fitojë Tirana me këtë sulmues?! (Video)

21 Dhjetor 2018, E premte
Komentet te Si mund të fitojë Tirana me këtë sulmues?! (Video) Janë të Mbyllura

Prej kohësh Tirana lufton për t’u larguar nga zona e ftohtë ku Luftëtari, Kamza dhe Kastrioti orvaten për të rënë nga kategoria. Skuadra bardheblu ka krijuar lojë të mirë ndeshje pas ndeshje por rezultatet nuk i përgjigjen asaj çka skuadra jep. Kështu ndodhi edhe sot...

Kukësi goditje 50 mijë euro në merkato!

18 Dhjetor 2018, E martë
Komentet te Kukësi goditje 50 mijë euro në merkato! Janë të Mbyllura

Merkato e janarit po afron dhe një risi po ndodh në Shqipëri. Ishim mësuar që në Europë klubet të shisnin e blinin lojtarë, por kjo nuk ndodhte mes skuadrave në vendin tonë, por Kukësi po ndjek hapat e Skënderbeut dhe ka investuar te një talent...

Teuta drejt kreut me goleadën ndaj Kastriotit (Golat)

16 Dhjetor 2018, E diel
Komentet te Teuta drejt kreut me goleadën ndaj Kastriotit (Golat) Janë të Mbyllura

Nëse ka diçka të bukur Superliga këtë vit është rivaliteti mes disa skuadrave që vërtiten mes kreut dhe javë pas jave nuk ka asgjë si të sigurt. Nëse Kukësi dhe Skënderbeu e nisën si pretendentë, rrugës doli që Partizani është skuadra me marshin e duhur...

Nuk mjafton loja e mirë, Tirana mundet edhe nga Laçi (Video)

15 Dhjetor 2018, E shtunë
Komentet te Nuk mjafton loja e mirë, Tirana mundet edhe nga Laçi (Video) Janë të Mbyllura

Fitorja 4-0 ndaj Kastriotit dhe shpresën se Tirana do bënte kthesën drejt rezultateve pozitive. Por, vetëm një javë zgjati gëzimi i Ardian Memës, pasi sot u thyen 2-1 në Laç. Një terren i vështirë në fushën e kurbinasve, të rënduar edhe më shumë nga reshjet...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë