Kamza « Sportplus.al
Çudi në Itali, luhet në baste edhe pankina për Panuçin - Duhej ta festonte si kuqezi, Strakosha mbush 24 vjeç si “i përjashtuar” - Moviola e Jeminit: Ajo e Kastriotit nuk ishte penallti, Mema ta kishte evituar - Jupi: Panuçi nuk ka logjikë pune, njerëzit nuk presin shumë nga ai dhe stafi i tij - Sinemati: Strakoshës i thanë të humbte avionin, Panuçi ka lidhje vetëm me Dukën - Plaku: Situatë dëshpëruese, kurrë nuk e kemi pasur këtë ndjesi - Nuk ka Champions as te PSG për Bufon, parisienët kanë gjetur që tani zëvendësuesin - Edhe Turqia e nis me largime, i ikën shtylla e mesfushës - Murinjo nuk ka dyshime: Mbape është investimi më i mirë për të ardhmen - Çështja Lenjani / Mbështetje që nga Gashi e Shaqiri, te lojtarët kuqezi: Mëkat që nuk të vlerëson (FOTO) - Trajneri i Zvicrës e konfirmon, Xhaka nuk është kapiteni i përfaqësueses - Kaos me bastet, dyshime trukimesh në turneun më të famshëm të të rinjve në botë - “Klubet të ngrenë zërin, skema e dështuar, ja kush është më i fortë në Grupin e Jugut” - VIDEO/ Pësoi golin qesharak të vitit, klubi i Ramadanit akuzohet për trukim ndeshjesh - Zidane e kanë në kokë revolucionin te Reali, 9 lojtarë do të largohen në verë - Protagonistët/ Ja formacioni më i mirë i javës së 25 në Kategorinë Superiore - Historia e futbollit shqiptar dergjet në Inferiore, 7 klube mes ringritjes dhe ekzistencës - Sa me qejf e ka ekipin kombëtar! Kante shkon në grumbullim në 6 të mëngjesit! - Daliç: Nuk jemi më në Botëror, tani duhet jetë Kroacia ekipi që dikton ndeshjen! - “Wall Street Journal” zbulon takimin sekret të UEFA-s, ndryshon edhe Championsi! -

Kamza

Ernest Gjoka merr drejtimin e Kamzës me 8 fjalë

15 Nëntor 2018, E enjte
Komentet te Ernest Gjoka merr drejtimin e Kamzës me 8 fjalë Janë të Mbyllura

Ernest Gjoka është trajneri i ri që do të drejtojë skuadrën e Kamzës. Këtë e ka njoftuar vetë klubi me anë të një njoftimi në profilin e tyre në Facebook. Kanë mjaftuar vetëm 8 fjalë për të bërë publik lajmin se Gjoka do jetë në...

Video | Tiranën e ndëshkon një ish, Kamza e mban në zonën e “ftohtë”

27 Tetor 2018, E shtunë
Komentet te Video | Tiranën e ndëshkon një ish, Kamza e mban në zonën e “ftohtë” Janë të Mbyllura

Tirana dhe Kamza e kanë mbyllur në barazim 1-1 sfidën e tyre për javën e 10-të të Superligës. Një ndeshje e vakët nga të dyja skuadrat, me të dy golat që u shënuan në pjesën e dytë. 45 minuta e para u mbyllën pa shumë...

Laçi ekselent kap kreun, Tirana e bën dramë, fiton edhe Luftëtari

03 Tetor 2018, E mërkurë
Komentet te Laçi ekselent kap kreun, Tirana e bën dramë, fiton edhe Luftëtari Janë të Mbyllura

Janë mbyllur tre ndeshjet e orës 13:45 të Superligë Shqiptare për javën e 7-të. Në Kurbin Laçi ka fituar 1-0 ndaj Flamurtarit. Fitore mori edhe Tirana ndaj Kastriotit me rezultatin 3-2, ndërsa Luftëtari mundi 1-0 Kamzën në Gjirokastër. Ndeshja kryesore e kësaj ore padyshim u...

P1 | Tirana përmbys Kastriotin në dy minuta, “paqe” në Laç e Gjirokastër

03 Tetor 2018, E mërkurë
Komentet te P1 | Tirana përmbys Kastriotin në dy minuta, “paqe” në Laç e Gjirokastër Janë të Mbyllura

Po zhvillohen tre ndeshje të Superligës për javën e 7-të, aktualisht janë mbyllur pjesët e para në Fushë Krujë, aty ku Tirana po fiton 2-1 ndaj Kastriotit. Ndërsa në sfidat Laçi-Flamurtari dhe Luftëtari-Kamza janë mbyllur me rrjeta të paprekura. Tirana me Ze Marian të rikonfirmuar...

Kamza prezanton Duron: Objektivi është Europa, duhet të fitojmë qetësinë

05 Shtator 2018, E mërkurë
Komentet te Kamza prezanton Duron: Objektivi është Europa, duhet të fitojmë qetësinë Janë të Mbyllura

Kamza sot ka prezantuar trajnerin e ri pas shkarkimit të Bledar Devollit. Ai është ish-lojtari i Kombëtares së Shqipërisë dhe ish-trajneri i Kukësit, Klodian Duro. Me skuadrën verilindore, Klodian Duro arriti të triumfojë në Kupën e Shqipërisë në vitin 2016, në finalen e luftuar me...

Lajmi i Fundit/ Klodian Duro merr drejtimin e Kamzës

04 Shtator 2018, E martë
Komentet te Lajmi i Fundit/ Klodian Duro merr drejtimin e Kamzës Janë të Mbyllura

Kamza shkarkoi trajnerin Bledar Devolli pas tre ndeshjes në Superligë, me motivin e rezultateve të dobëta edhe pse e nisën kampionatin me fitore ndaj Tiranës. Gjithsesi sot klubi ka njoftuar nëpërmjet një postimi në “facebook” se Klodian Duro do të jetë trajneri i ardhshëm i...

Dy humbje radhazi në kampionat, Kamza shkarkon Bledar Devollin

02 Shtator 2018, E diel
Komentet te Dy humbje radhazi në kampionat, Kamza shkarkon Bledar Devollin Janë të Mbyllura

Trajneri i Kamzës Bledar Devolli dhe ndihmësi i tij nuk do të jenë më pjesë e Kamzës. Klubi nga periferia e kryeqytetit me anë të një njoftimi të shkurtër në faqen zyrtare të “Facebook” ka bërë të ditur shkarkimin e stafit teknik pas humbjes ndaj...

Teuta merr tre pikët e para në shtëpi, Latifi fundos Kamzën

02 Shtator 2018, E diel
Komentet te Teuta merr tre pikët e para në shtëpi, Latifi fundos Kamzën Janë të Mbyllura

Teuta ka arritur të mposhtë Kamzën me rezultatin minimal 1-0, në takimin e javës së tretë të Kategorisë Superiore. Goli i Amadu Latifit në minutën e 74’ i ka dhënë fitoren e parë skuadrës së Bledi Shkëmbit. Ndërkohë, nga ana tjetër për skuadrën që drejtohet...

“Perla” e Telushit i jep fitoren Partizanit, Laçi merr 3 pikët në frymën e fundit

25 Gusht 2018, E shtunë
Komentet te “Perla” e Telushit i jep fitoren Partizanit, Laçi merr 3 pikët në frymën e fundit Janë të Mbyllura

Partizani ia ka dalë të marrë tre pikët e para për këtë sezon, “Demat e Kuq” mundën Kamzën në fushën e vet me rezultatin 1-0. Në ndeshjen tjetër në Kurbin, Laçi dhe Luftëtari janë ndalur në barazim 1-1. Kamza kishte mundësinë më të mirë në...

E para/ Kamza humb shansin e artë, Luftëtari shënon në Gjirokastër

25 Gusht 2018, E shtunë
Komentet te E para/ Kamza humb shansin e artë, Luftëtari shënon në Gjirokastër Janë të Mbyllura

Kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet e Superligës shqiptare, të cilat po luajnë javën e dytë të sezonit të ri. Në takimin e Gjirokastrës, skuadra kurbinase e ka mbyllur 45’ minutshin e parë në disavantazh të një goli, pasi Luftëtari shënoi me Shkurtajn në...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë