Laçi « Sportplus.al
Çudi në Itali, luhet në baste edhe pankina për Panuçin - Duhej ta festonte si kuqezi, Strakosha mbush 24 vjeç si “i përjashtuar” - Moviola e Jeminit: Ajo e Kastriotit nuk ishte penallti, Mema ta kishte evituar - Jupi: Panuçi nuk ka logjikë pune, njerëzit nuk presin shumë nga ai dhe stafi i tij - Sinemati: Strakoshës i thanë të humbte avionin, Panuçi ka lidhje vetëm me Dukën - Plaku: Situatë dëshpëruese, kurrë nuk e kemi pasur këtë ndjesi - Nuk ka Champions as te PSG për Bufon, parisienët kanë gjetur që tani zëvendësuesin - Edhe Turqia e nis me largime, i ikën shtylla e mesfushës - Murinjo nuk ka dyshime: Mbape është investimi më i mirë për të ardhmen - Trajneri i Zvicrës e konfirmon, Xhaka nuk është kapiteni i përfaqësueses - Kaos me bastet, dyshime trukimesh në turneun më të famshëm të të rinjve në botë - “Klubet të ngrenë zërin, skema e dështuar, ja kush është më i fortë në Grupin e Jugut” - VIDEO/ Pësoi golin qesharak të vitit, klubi i Ramadanit akuzohet për trukim ndeshjesh - Zidane e kanë në kokë revolucionin te Reali, 9 lojtarë do të largohen në verë - Protagonistët/ Ja formacioni më i mirë i javës së 25 në Kategorinë Superiore - Historia e futbollit shqiptar dergjet në Inferiore, 7 klube mes ringritjes dhe ekzistencës - Sa me qejf e ka ekipin kombëtar! Kante shkon në grumbullim në 6 të mëngjesit! - Daliç: Nuk jemi më në Botëror, tani duhet jetë Kroacia ekipi që dikton ndeshjen! - “Wall Street Journal” zbulon takimin sekret të UEFA-s, ndryshon edhe Championsi! - Kombëtarja bëhet me sponsor të ri, Federata firmos për 6 vite me kompaninë telefonike Vodafone -

Laçi

“Hirushja” Teutë nuk bie as ndaj Laçit, i falet “perlës” së Kallakut (Video)

22 Dhjetor 2018, E shtunë
Komentet te “Hirushja” Teutë nuk bie as ndaj Laçit, i falet “perlës” së Kallakut (Video) Janë të Mbyllura

Laçi dhe Teuta kanë ndarë nga një pikë në sfidën e tyre të kësaj jave në Superligë. Një ndeshje që pa kurbinasit në avantazh që në minutën e 37’-të me golin e Shtubinës, ndërsa për durrsakët barazoi shifrat Sherif Kallaku me një goditje dënimi të...

Nuk mjafton loja e mirë, Tirana mundet edhe nga Laçi (Video)

15 Dhjetor 2018, E shtunë
Komentet te Nuk mjafton loja e mirë, Tirana mundet edhe nga Laçi (Video) Janë të Mbyllura

Fitorja 4-0 ndaj Kastriotit dhe shpresën se Tirana do bënte kthesën drejt rezultateve pozitive. Por, vetëm një javë zgjati gëzimi i Ardian Memës, pasi sot u thyen 2-1 në Laç. Një terren i vështirë në fushën e kurbinasve, të rënduar edhe më shumë nga reshjet...

Danilo Alves përcakton përballjen direkte Flamurtari-Laçi (Video)

09 Dhjetor 2018, E diel
Komentet te Danilo Alves përcakton përballjen direkte Flamurtari-Laçi (Video) Janë të Mbyllura

Flamurtari është rikthyer te fitorja këtë fundjavë të Superligës pasi mundi me rezultatin minimal 1-0 Laçin në Vlorë, duke iu rikthyer objektivave për të kapur zonës europiane. Në përgjithësi ishte një ndeshje e dominuar nga vlonjatët, që e nisën më mirë ndeshjen duke krijuar rrezik...

Laçi ekselent kap kreun, Tirana e bën dramë, fiton edhe Luftëtari

03 Tetor 2018, E mërkurë
Komentet te Laçi ekselent kap kreun, Tirana e bën dramë, fiton edhe Luftëtari Janë të Mbyllura

Janë mbyllur tre ndeshjet e orës 13:45 të Superligë Shqiptare për javën e 7-të. Në Kurbin Laçi ka fituar 1-0 ndaj Flamurtarit. Fitore mori edhe Tirana ndaj Kastriotit me rezultatin 3-2, ndërsa Luftëtari mundi 1-0 Kamzën në Gjirokastër. Ndeshja kryesore e kësaj ore padyshim u...

P1 | Tirana përmbys Kastriotin në dy minuta, “paqe” në Laç e Gjirokastër

03 Tetor 2018, E mërkurë
Komentet te P1 | Tirana përmbys Kastriotin në dy minuta, “paqe” në Laç e Gjirokastër Janë të Mbyllura

Po zhvillohen tre ndeshje të Superligës për javën e 7-të, aktualisht janë mbyllur pjesët e para në Fushë Krujë, aty ku Tirana po fiton 2-1 ndaj Kastriotit. Ndërsa në sfidat Laçi-Flamurtari dhe Luftëtari-Kamza janë mbyllur me rrjeta të paprekura. Tirana me Ze Marian të rikonfirmuar...

Kupa e Shqipërisë | Ekipet e Superligës s’falin, Kukësi e Laçi bëjnë goleadë

26 Shtator 2018, E mërkurë
Komentet te Kupa e Shqipërisë | Ekipet e Superligës s’falin, Kukësi e Laçi bëjnë goleadë Janë të Mbyllura

Ditën e sotme janë mbyllur ndeshjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ku janë përcaktuar të gjitha skuadrat që kalojnë në turin e dytë. Ditën e djeshme ishte Tirana dhe Partizani që hipotekuan kualifikimin. Në ndeshjet e sotme kanë fituar të gjitha ekipet...

Prezantohet Mezani: S’e diskutoj mbijetesën. Presidenti Tavo: Kostic dha dorëheqjen mes lotëve

20 Shtator 2018, E enjte
Komentet te Prezantohet Mezani: S’e diskutoj mbijetesën. Presidenti Tavo: Kostic dha dorëheqjen mes lotëve Janë të Mbyllura

Në ambjentet e klubit të Luftëtarit sot është prezantuar trajneri i ri i gjirokastritëve, Gentian Mezani, i cili merr drejtimin e skuadrës pas dorëheqjes së Kostic. Luftëtari po kalon një moment të vështirë në Superligë pas ka marrë 4 humbje në 4 ndeshje dhe renditet...

Çudi “alla shqiptare” në Laç, lojtarët largohen pa bërë dush

16 Shtator 2018, E diel
Komentet te Çudi “alla shqiptare” në Laç, lojtarët largohen pa bërë dush Janë të Mbyllura

Futbolli shqiptar për fat të keq vijon të jetë në udhëkryq. Një rast i paprecedentë ka ndodhur sot në Laç në ndeshjen mes skuadrës vendase dhe Partizanit. Sipas asaj që raporton “Supersport”, lojtarët janë larguar nga Laçi, pa bërë dush, sepse sistemi i pompave të...

Laçi dhe Partizani ndahen në ‘paqe’, Alban Hoxha shpëton ‘të kuqtë’

16 Shtator 2018, E diel
Komentet te Laçi dhe Partizani ndahen në ‘paqe’, Alban Hoxha shpëton ‘të kuqtë’ Janë të Mbyllura

Në Kurbin nuk ka fitues në ndeshjen mes Laçit vendas dhe Partizanit, në një ndeshje që u mbyll me rrjeta të paprekura, pavarësisht rasteve të krijuara sot ishte dita e portierëve. Në tërësi ishin vendasit që u shfaqëm më të rrezikshëm me disa mundësi të...

Sfida me Laçin, flet Belica: Gega ka ndryshuar fytyrën e klubit, presim…

15 Shtator 2018, E shtunë
Komentet te Sfida me Laçin, flet Belica: Gega ka ndryshuar fytyrën e klubit, presim… Janë të Mbyllura

Partizani me afrimet e reja kërkon të bëjë protagonistin kryesor në Kategorinë Superiore. Për këtë, mbrojtësi Egzon Belica, është kthyer në një pikë të rëndësishme tek skuadra e “Demave të Kuq”. Në sfidën përballë Laçit, e cila do të luhet të dielën në orën 15:45...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë