Luftëtari « Sportplus.al
Çudi në Itali, luhet në baste edhe pankina për Panuçin - Duhej ta festonte si kuqezi, Strakosha mbush 24 vjeç si “i përjashtuar” - Moviola e Jeminit: Ajo e Kastriotit nuk ishte penallti, Mema ta kishte evituar - Jupi: Panuçi nuk ka logjikë pune, njerëzit nuk presin shumë nga ai dhe stafi i tij - Sinemati: Strakoshës i thanë të humbte avionin, Panuçi ka lidhje vetëm me Dukën - Plaku: Situatë dëshpëruese, kurrë nuk e kemi pasur këtë ndjesi - Nuk ka Champions as te PSG për Bufon, parisienët kanë gjetur që tani zëvendësuesin - Edhe Turqia e nis me largime, i ikën shtylla e mesfushës - Murinjo nuk ka dyshime: Mbape është investimi më i mirë për të ardhmen - Çështja Lenjani / Mbështetje që nga Gashi e Shaqiri, te lojtarët kuqezi: Mëkat që nuk të vlerëson (FOTO) - Trajneri i Zvicrës e konfirmon, Xhaka nuk është kapiteni i përfaqësueses - Kaos me bastet, dyshime trukimesh në turneun më të famshëm të të rinjve në botë - “Klubet të ngrenë zërin, skema e dështuar, ja kush është më i fortë në Grupin e Jugut” - VIDEO/ Pësoi golin qesharak të vitit, klubi i Ramadanit akuzohet për trukim ndeshjesh - Zidane e kanë në kokë revolucionin te Reali, 9 lojtarë do të largohen në verë - Protagonistët/ Ja formacioni më i mirë i javës së 25 në Kategorinë Superiore - Historia e futbollit shqiptar dergjet në Inferiore, 7 klube mes ringritjes dhe ekzistencës - Sa me qejf e ka ekipin kombëtar! Kante shkon në grumbullim në 6 të mëngjesit! - Daliç: Nuk jemi më në Botëror, tani duhet jetë Kroacia ekipi që dikton ndeshjen! - “Wall Street Journal” zbulon takimin sekret të UEFA-s, ndryshon edhe Championsi! -

Luftëtari

Kukësi goditje 50 mijë euro në merkato!

18 Dhjetor 2018, E martë
Komentet te Kukësi goditje 50 mijë euro në merkato! Janë të Mbyllura

Merkato e janarit po afron dhe një risi po ndodh në Shqipëri. Ishim mësuar që në Europë klubet të shisnin e blinin lojtarë, por kjo nuk ndodhte mes skuadrave në vendin tonë, por Kukësi po ndjek hapat e Skënderbeut dhe ka investuar te një talent...

Akuzohet për rryshfet, Kukësi: do t’iu denoncojmë për shpifje

03 Dhjetor 2018, E hënë
Komentet te Akuzohet për rryshfet, Kukësi: do t’iu denoncojmë për shpifje Janë të Mbyllura

Pas një postimi në faqen zyrtare ‘Facebook’ ku punonjësi i klubit Flamurtari akuzonte drejtorin e menaxhimit të Kukësit Ramadan Ndreu, se i ka ofruar një çantë më para arbitrit dhe për futbollistët e Kastriotit që të ndalnin vlonjatët. Menjëherë ka ardhur reagimi i klubit. Sipas...

Transferta me Luftëtarin, Tirana humb mesfushorin e rëndësishëm

09 Nëntor 2018, E premte
Komentet te Transferta me Luftëtarin, Tirana humb mesfushorin e rëndësishëm Janë të Mbyllura

Ardian Mema konfirmoi formacionin që do të luajë në Gjirokastër, ndonëse mesfushori Asjon Daja nuk do të jetë pjesë në sfidën me Luftëtarin për shkak të kartonëve që ka marrë, i fundit ishte ai në ndeshjen me Kukësin ku mori kartonin e katërt dhe nuk...

P1 | Tirana përmbys Kastriotin në dy minuta, “paqe” në Laç e Gjirokastër

03 Tetor 2018, E mërkurë
Komentet te P1 | Tirana përmbys Kastriotin në dy minuta, “paqe” në Laç e Gjirokastër Janë të Mbyllura

Po zhvillohen tre ndeshje të Superligës për javën e 7-të, aktualisht janë mbyllur pjesët e para në Fushë Krujë, aty ku Tirana po fiton 2-1 ndaj Kastriotit. Ndërsa në sfidat Laçi-Flamurtari dhe Luftëtari-Kamza janë mbyllur me rrjeta të paprekura. Tirana me Ze Marian të rikonfirmuar...

Kupa e Shqipërisë | Ekipet e Superligës s’falin, Kukësi e Laçi bëjnë goleadë

26 Shtator 2018, E mërkurë
Komentet te Kupa e Shqipërisë | Ekipet e Superligës s’falin, Kukësi e Laçi bëjnë goleadë Janë të Mbyllura

Ditën e sotme janë mbyllur ndeshjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ku janë përcaktuar të gjitha skuadrat që kalojnë në turin e dytë. Ditën e djeshme ishte Tirana dhe Partizani që hipotekuan kualifikimin. Në ndeshjet e sotme kanë fituar të gjitha ekipet...

Video | 3 pikë, 2 kartona të kuq, 1 “kokë turku”, Tirana mund Luftëtarin

16 Shtator 2018, E diel
Komentet te Video | 3 pikë, 2 kartona të kuq, 1 “kokë turku”, Tirana mund Luftëtarin Janë të Mbyllura

Tirana ka fituar ndaj Luftëtarit me rezultatin 3-1 në “Selman Stërmasi”, në një ndeshje tepër delikate dhe të tensionuar që u vendos që në pjesë të parë. Bardheblutë e nisin në mënyrë perfekte ndeshjen pasi kaloi në avantazh që në minutën e 3’-të me autor...

VIDEO/ Luftëtari s’njeh fitore, Flamurtari merr pikët në transfertë

01 Shtator 2018, E shtunë
Komentet te VIDEO/ Luftëtari s’njeh fitore, Flamurtari merr pikët në transfertë Janë të Mbyllura

Gjirokastritët nuk ia dalin në shtëpi. Luftëtari është mundur nga skuadra vlonjate e Flamurtarit, e cila arriti të fitojë në transfertë në shifrat minimale 0-1. Skuadra vlonjate ishte shumë lart në krahasim me gjirokastritet, ndërsa këtë e tregojnë edhe tre pikët e marra në fund...

“Perla” e Telushit i jep fitoren Partizanit, Laçi merr 3 pikët në frymën e fundit

25 Gusht 2018, E shtunë
Komentet te “Perla” e Telushit i jep fitoren Partizanit, Laçi merr 3 pikët në frymën e fundit Janë të Mbyllura

Partizani ia ka dalë të marrë tre pikët e para për këtë sezon, “Demat e Kuq” mundën Kamzën në fushën e vet me rezultatin 1-0. Në ndeshjen tjetër në Kurbin, Laçi dhe Luftëtari janë ndalur në barazim 1-1. Kamza kishte mundësinë më të mirë në...

Krutanët e nisin mbarë Superligën, Kastrioti mund Luftëtarin në transfertë

18 Gusht 2018, E shtunë
Komentet te Krutanët e nisin mbarë Superligën, Kastrioti mund Luftëtarin në transfertë Janë të Mbyllura

Kastrioti e ka nisur mbarë debutimin në Superligë. Në transfertën e vështirë në Gjirokastër, skuadra krutane arriti të marrë 3 pikë që në ndeshjen e parë. Pjesa  e parë e sfidës përfundoi më rrjeta të paprekura, por duhet theksuar se kishte edhe raste, të cilët...

Luftëtari-Kastrioti, krutanët për një start pozitiv në Superligë

18 Gusht 2018, E shtunë
Komentet te Luftëtari-Kastrioti, krutanët për një start pozitiv në Superligë Janë të Mbyllura

Pas sfidës hapëse në Korçë, sot Superliga shqiptare luan një ndeshje tjetër interesante siç është ajo mes Luftëtarit dhe Kastriotit. Skuadra krutane pas kalimit në Superligë është zgjedhur nga shorti për ta luajtur ndeshjen debutuese në Gjirokastër, përballë një ekipi vendas, i cili vitet e...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë