Rajoni « Sportplus.al
Çudi në Itali, luhet në baste edhe pankina për Panuçin - Duhej ta festonte si kuqezi, Strakosha mbush 24 vjeç si “i përjashtuar” - Moviola e Jeminit: Ajo e Kastriotit nuk ishte penallti, Mema ta kishte evituar - Jupi: Panuçi nuk ka logjikë pune, njerëzit nuk presin shumë nga ai dhe stafi i tij - Sinemati: Strakoshës i thanë të humbte avionin, Panuçi ka lidhje vetëm me Dukën - Plaku: Situatë dëshpëruese, kurrë nuk e kemi pasur këtë ndjesi - Nuk ka Champions as te PSG për Bufon, parisienët kanë gjetur që tani zëvendësuesin - Edhe Turqia e nis me largime, i ikën shtylla e mesfushës - Murinjo nuk ka dyshime: Mbape është investimi më i mirë për të ardhmen - Çështja Lenjani / Mbështetje që nga Gashi e Shaqiri, te lojtarët kuqezi: Mëkat që nuk të vlerëson (FOTO) - Trajneri i Zvicrës e konfirmon, Xhaka nuk është kapiteni i përfaqësueses - Kaos me bastet, dyshime trukimesh në turneun më të famshëm të të rinjve në botë - “Klubet të ngrenë zërin, skema e dështuar, ja kush është më i fortë në Grupin e Jugut” - VIDEO/ Pësoi golin qesharak të vitit, klubi i Ramadanit akuzohet për trukim ndeshjesh - Zidane e kanë në kokë revolucionin te Reali, 9 lojtarë do të largohen në verë - Protagonistët/ Ja formacioni më i mirë i javës së 25 në Kategorinë Superiore - Historia e futbollit shqiptar dergjet në Inferiore, 7 klube mes ringritjes dhe ekzistencës - Sa me qejf e ka ekipin kombëtar! Kante shkon në grumbullim në 6 të mëngjesit! - Daliç: Nuk jemi më në Botëror, tani duhet jetë Kroacia ekipi që dikton ndeshjen! - “Wall Street Journal” zbulon takimin sekret të UEFA-s, ndryshon edhe Championsi! -

Rajoni

“Nainggolani” i Kosovës nuk zë mend, klubi e pezullon pa afat

24 Dhjetor 2018, E hënë
Komentet te “Nainggolani” i Kosovës nuk zë mend, klubi e pezullon pa afat Janë të Mbyllura

Sulmuesi i përfaqësuese së Kosovës, Donis Avdijaj është pezulluar nga klubi i tij Willem II Tilburg,, i cili militon në Eredivisie në Holandë. Avdijaj është larguar fshehurazi nga grumbullimi së bashku me tre lojtarë të tjerë gjermanë, Timon Wellenreuther, Thomas Meissner dhe Atakan Akkaynakbaxten. Skuadra...

Një serb bën diferencën në derbin e Stambollit (Video)

02 Dhjetor 2018, E diel
Komentet te Një serb bën diferencën në derbin e Stambollit (Video) Janë të Mbyllura

Adem Ljacic dhe goli i tij me anë të një penalltie përcaktuan fitoren e Besiktas në supersfidën me Galatasaray, i njohur ndryshe si derbi i Stambollit. Një ndeshje e luftuar në çdo top dhe me spektakël në tribuna që nisi që në stërvitjen e fundit...

Sivasspor kontakton Usain Bolt për firmosur kontratë prej profesionisti

22 Nëntor 2018, E enjte
Komentet te Sivasspor kontakton Usain Bolt për firmosur kontratë prej profesionisti Janë të Mbyllura

Klubi i njohur turk, Sivasspor ka kontaktuar kampionin Olimpik në sprint, Usain Bolt për të arritur një marrëveshje mes tyre për pjesën e dytë të sezonit në kampionatin vendas, kështu deklaroi televizioni turk “TRT”. Më herët Bolt ndërpreu bashkëpunimin me Central Coast Mariners në Australi...

Euro 2020 | Shqipëria dhe Kosova në një grup, Serbia e Bosnja mund të na shpëtojnë

21 Nëntor 2018, E mërkurë
Komentet te Euro 2020 | Shqipëria dhe Kosova në një grup, Serbia e Bosnja mund të na shpëtojnë Janë të Mbyllura

Shorti i Euro 2020 që do të mbahet më 2 dhjetor në Dublin të Irlandës mund të na përcaktojë një përballje vëllezërish. 55 shtete janë ndarë në 6 vazo. Shqipëria bën pjesë në vazon katër, ndërsa Kosova në vazon pesë. Kjo do të thotë se...

Kosova shpartallon Azerbajxhanin dhe shkruan histori, zyrtarisht në Ligën C – VIDEO

20 Nëntor 2018, E martë
Komentet te Kosova shpartallon Azerbajxhanin dhe shkruan histori, zyrtarisht në Ligën C – VIDEO Janë të Mbyllura

Kosova ka arritur të marrë fitore historike në përballjen kundër Azerbajxhanit të vlefshme për UEFA Nations League me rezultatin e pastër 4-0 me golat e shënuar nga tripleta e Zenelit dhe Rrahmanit, në stadiumin e Prishtinës, “Fadil Vokrri”. Përfaqësuesja e Kosovës kaloi menjëherë në avantazh...

Kosovë-Azerbajxhan/ Në portë starton Murici, Valon Berisha kapiten

20 Nëntor 2018, E martë
Komentet te Kosovë-Azerbajxhan/ Në portë starton Murici, Valon Berisha kapiten Janë të Mbyllura

Pas pak përfaqësuesja e Kosovës do të luajë ndeshjen e fundit në UEFA Nations League kundër Azerbajxhanit në stadiumin e Prishtinës, “Fadil Vokrri”. Skuadrës që drejtohet nga Bernard Challandes, iu mjafton vetëm një pikë që të mbyllin grupin në vendin e parë dhe të kualifikohen...

P1 | Anglia dhuron spektakël dhe emocione ndaj Kroacisë por jo gola

18 Nëntor 2018, E diel
Komentet te P1 | Anglia dhuron spektakël dhe emocione ndaj Kroacisë por jo gola Janë të Mbyllura

Mbyllet me rrjeta të paprekura pjesa e parë në “Wembley” në sfidën përcaktuese mes Anglisë dhe Kroacisë për kreun e grupit që i çon në fazën play-off të Nations League. 45 minuta të luajtura më shumë ritëm, me Anglinë që tenton të gjejë golin e...

Video | Italia ‘paqe’ me Portugalinë, ‘luzitanët’ shkojnë në play-off

18 Nëntor 2018, E diel
Komentet te Video | Italia ‘paqe’ me Portugalinë, ‘luzitanët’ shkojnë në play-off Janë të Mbyllura

Italia kishte shansin për të provuar për të dalë si e para e Grupit C në Ligën A të Nations League, por nuk arritën të shkojnë më shumë se një barazim pa gola ndaj Portugalisë në “San Siro” që ishte i tejmbushur prej 73 mijë...

Ujkan! Kujdes nga “silurat” e Azerbajxhanit, Madatov shënoi këtë gol

17 Nëntor 2018, E shtunë
Komentet te Ujkan! Kujdes nga “silurat” e Azerbajxhanit, Madatov shënoi këtë gol Janë të Mbyllura

Kosova fitoi 5-0 ndaj Maltës duke dhuruar spektakël por me të njëjtën monedhë iu përgjigj edhe Azerbajxhani, duke fituar 2-0 ndaj Ishujve Faroe dhe duke e vendosur kualifikimin në ndeshjen e tyre të fundit, atë të së martës mbrëma në Prishtinë. Në fitoren e skuadrës...

Video – Kosova merr rrugën drejt Europianit, Azerbajxhani i shtyn festën

17 Nëntor 2018, E shtunë
Komentet te Video – Kosova merr rrugën drejt Europianit, Azerbajxhani i shtyn festën Janë të Mbyllura

Kosova ka fituar 5-0 në fushën e Maltës duke treguar një nivel loje dominues dhe shkojnë në ndeshjen e fundit në krye të grupit, gjithsesi Azerbajxhani i ka shtyrë festën “Dardanëve” pasi fituan 2-0 ndaj Ishujve Faroe. Kosova e nisi më mirë ndeshjen duke treguar...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë