Skënderbeu « Sportplus.al
Çudi në Itali, luhet në baste edhe pankina për Panuçin - Duhej ta festonte si kuqezi, Strakosha mbush 24 vjeç si “i përjashtuar” - Moviola e Jeminit: Ajo e Kastriotit nuk ishte penallti, Mema ta kishte evituar - Jupi: Panuçi nuk ka logjikë pune, njerëzit nuk presin shumë nga ai dhe stafi i tij - Sinemati: Strakoshës i thanë të humbte avionin, Panuçi ka lidhje vetëm me Dukën - Plaku: Situatë dëshpëruese, kurrë nuk e kemi pasur këtë ndjesi - Nuk ka Champions as te PSG për Bufon, parisienët kanë gjetur që tani zëvendësuesin - Edhe Turqia e nis me largime, i ikën shtylla e mesfushës - Murinjo nuk ka dyshime: Mbape është investimi më i mirë për të ardhmen - Çështja Lenjani / Mbështetje që nga Gashi e Shaqiri, te lojtarët kuqezi: Mëkat që nuk të vlerëson (FOTO) - Trajneri i Zvicrës e konfirmon, Xhaka nuk është kapiteni i përfaqësueses - Kaos me bastet, dyshime trukimesh në turneun më të famshëm të të rinjve në botë - “Klubet të ngrenë zërin, skema e dështuar, ja kush është më i fortë në Grupin e Jugut” - VIDEO/ Pësoi golin qesharak të vitit, klubi i Ramadanit akuzohet për trukim ndeshjesh - Zidane e kanë në kokë revolucionin te Reali, 9 lojtarë do të largohen në verë - Protagonistët/ Ja formacioni më i mirë i javës së 25 në Kategorinë Superiore - Historia e futbollit shqiptar dergjet në Inferiore, 7 klube mes ringritjes dhe ekzistencës - Sa me qejf e ka ekipin kombëtar! Kante shkon në grumbullim në 6 të mëngjesit! - Daliç: Nuk jemi më në Botëror, tani duhet jetë Kroacia ekipi që dikton ndeshjen! - “Wall Street Journal” zbulon takimin sekret të UEFA-s, ndryshon edhe Championsi! -

Skënderbeu

Realdo Fili largohet nga Skënderbeu, e presin në Gjirokastër

04 Janar 2019, E premte
Komentet te Realdo Fili largohet nga Skënderbeu, e presin në Gjirokastër Janë të Mbyllura

Me kampionët në fuqi të Skënderbeut, me të cilët u bashkua në verë, Realdo Fili nuk mundi të gjente hapësirat e nevojshme, edhe pse nga korçarët pati largime titullarësh. Futbollisti fierak është aktivizuar në pak ndeshje si titullar nga trajneri Shehi dhe në disa të...

Rruga drejt titullit fillon ndaj Skënderbeut për Kukësin (Video)

07 Dhjetor 2018, E premte
Komentet te Rruga drejt titullit fillon ndaj Skënderbeut për Kukësin (Video) Janë të Mbyllura

Kukësi ka vijuar serinë e fitoreve duke mundur këtë javë edhe Skënderbeun në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e Kamzës. Ka mjaftuar një gol i Willian Cordeiro me penallti në pjesën e dytë për të siguruar tre pikët për verilindorët. Një ndeshje që nisi me...

Penallti e humbur e dy gola të anuluar, Skënderbeu mundet nga Teuta

01 Dhjetor 2018, E shtunë
Komentet te Penallti e humbur e dy gola të anuluar, Skënderbeu mundet nga Teuta Janë të Mbyllura

Një ndeshje që pati gjithçka ishte sfida mes Skënderbeut dhe Teutës që u zhvillua në Korçë. Në përfundim rezultati foli në favor të durrsakëve që marrin tre pikë që e ngjitin në vend të tretë në renditje. Ka mjaftuar një gol nga Camara në minutën...

Spektakli në tribuna i takon “Të Kuqve”, pikët i merr Skënderbeu

29 Tetor 2018, E hënë
Komentet te Spektakli në tribuna i takon “Të Kuqve”, pikët i merr Skënderbeu Janë të Mbyllura

Skënderbeu është fituesi i supersfidës me Partizanin, në një ndeshje me raste të shumta por vendimtarë u treguan korçarët që realizuan dy gola në pjesën e dytë. “Të kuqtë” e nisën ndeshjen më mirë duke provuar në disa raste me Asanin dhe Malën por nuk...

Skënderbeu-Kukësi, përballje direkte në Korçë në luftën për kreun

04 Tetor 2018, E enjte
Komentet te Skënderbeu-Kukësi, përballje direkte në Korçë në luftën për kreun Janë të Mbyllura

Superpërballja Skënderbeu-Kukësi ul siparin e javës së shtatë në Kategorinë Superiore. Në orën 17:45, në Korçë, Skënderbeu do të presë Kukësin epik që prej shtatë sezonesh ka qenë gjithmonë aty, për të tentuar zbritjen nga froni të bardhëkuqeve. Verilindorët që drejtohen nga Armando Cengu ka...

Golat | Skënderbeu dhe Tirana ndajnë pikët mes polemikash

22 Shtator 2018, E shtunë
Komentet te Golat | Skënderbeu dhe Tirana ndajnë pikët mes polemikash Janë të Mbyllura

Skënderbeu dhe Tirana janë ndalur në një barazim 1-1 në Korçë, në një ndeshje me raste dhe lojë të tensionuar. Ndeshja nis më mirë për të besuarit e Ze Maria, të cilën qarkullojnë topin më mirë dhe prodhojnë lojë të rrjedhshme. Gjithsesi rastet janë në...

Nxënësi i jep leksion mësuesit, Skënderbeu fiton në Vlorë dhe merr kreun/ VIDEO

17 Shtator 2018, E hënë
Komentet te Nxënësi i jep leksion mësuesit, Skënderbeu fiton në Vlorë dhe merr kreun/ VIDEO Janë të Mbyllura

Skënderbeu ka arritur të fitojë në transfertë, teksa ka mposhtur Flamurtarin me rezultatin e pastër 2-0 me gola të shënuar nga Krasniqi dhe Oto Xhon, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Kategorinë Superiore. Të dy skuadrat nuk dhuruan shumë spektalët, por bënë...

FOTO/ Skënderbeu vijon prurjet, Fili vishet me fanellën e “Ujqërve”

24 Gusht 2018, E premte
Komentet te FOTO/ Skënderbeu vijon prurjet, Fili vishet me fanellën e “Ujqërve” Janë të Mbyllura

[gallery link="none" columns="1" size="full" ids="45580,45576"] Ashtu si një pjesë e klubeve të tjera në Superligë, edhe kampionët e Shqipërisë vijojnë merkaton e tyre, ndërsa sot ka transferuar mesfushorin, Realdo Fili. Klubi korçar ka njoftuar se mesfushori do të jetë pjesë e tyre për dy vitet...

Skënderbeu borxh 126 mijë euro, Lilaj i hedh në gjyq

23 Gusht 2018, E enjte
Komentet te Skënderbeu borxh 126 mijë euro, Lilaj i hedh në gjyq Janë të Mbyllura

Skënderbeu dhe Sabien Lilaj do të përballen në gjyq për shkak të rrogës së papaguar të lojtarit për 1 vit të tërë. Lilaj i është drejtuar Dhomës së Zgjidhjes së Konflikteve pasi pretendon se ka 1 vit që nuk është paguar nga klubi korçar, dhe...

Skënderbeu vijon përgatitjet “anti-Kastriot”, dëmtimet penalizojnë Shehin

21 Gusht 2018, E martë
Komentet te Skënderbeu vijon përgatitjet “anti-Kastriot”, dëmtimet penalizojnë Shehin Janë të Mbyllura

[gallery link="none" columns="1" size="full" ids="45181,45182,45183"] Skënderbeu po vijon të përgatitet për ndeshjen e javës së dytë të Superligës, ku korçarët do të udhëtojnë drejt Fushë-Krujës për t’u përballur me Kastriotin, në stadiumin “Redi Maloku”. Nën drejtimin e trajnerit Oges Shehi grupi ka vijuar seancat stërvitore...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë