Tenis « Sportplus.al
Ka frikë se i arrestojnë Ronaldon për përdhunim, Juventus anulon turneun miqësor - Kjo po që është lamtumirë! Koreografi spektakolare për tre të përjashtuarit e Gjermanisë - Trukimet në futbollin shqiptar, zbardhen dëshmitë e lojtarëve para Komisionit të Etikës - Gjilani prezanton Mezanin, trajneri vlonjat: Eksperiencë e re por me ambicie - Në Shkodër e konsiderojnë si talent, Pusi: Dua të jem në gjurmët e Salihit dhe Sinanit - Prezantohen uniformat e reja, por Panuçi dhe lojtarët e Kombëtares mungojnë! - S’ka pushime për Besën e Maganit, nesër planifikon miqësore me kuqezinjtë - Zero trofe dhe çështja Ikardi në mes, fati i Luçiano Spaletit është i shkruar - Osja nis punën në Shkodër, kapiteni Gilman Lika ka një dëshirë për titullin - De Biazi ironik: Të paktën ai qëndroi më shumë se mua dhe arriti ta njihte qytetin! - Ndërprerja e kampionatit, Skënderbeu nesër miqësore për të ruajtur formën - Statistikat e këtij sezoni/ Rashica lë pas krahëve Piotek, vetëm Mbape më mirë se kosovari - Platini hedh poshtë VAR-in: Futbolli është për futbollistët, jo për arbitrat! - Navas shfryn ndaj ish-trajnerit Solari, me Zidan do të kem mundësinë time - Ismajli: Turqia ka probleme në mbrojtje, e mposhtim si në miqësore - Alarm kuqezi, Sadiku lë në mes stërvitjen dhe Shqipërinë pa sulmues - Vrioni dhe Omeri nën një mendim: Nuk kemi pasur dyshime për të zgjedhur Shqipërinë - Ish-trajneri i Kosovës, Bunjaki rrëfen fillimet e vështira: Nuk kishim buxhet për udhëtimet - Gentian Mezani bëhet me ekip të ri, emërohet në krye të ekipit kosovar - Prishet plani i shkëmbimit, Dibala refuzon Interin për anglezët -

Tenis

Nadal tërhiqet nga Masters 1000 në Paris, Djokovic bëhet numri 1 në botë

31 Tetor 2018, E mërkurë
Komentet te Nadal tërhiqet nga Masters 1000 në Paris, Djokovic bëhet numri 1 në botë Janë të Mbyllura

Disa dhimbje barku para debutimit me tenistin Verdasco, e ndalojnë Rafael Nadal të rikthehet të luajë. Por, Masters 1000 është dyshimi më i madh. Tenisti spanjoll njoftoi sot se ai nuk mund të marrë pjesë në Masters 1000 në Paris për probleme abdominale, që do...

Spanjë, Rafael Nadal hap dyert për të përmbyturit në Mallorca

10 Tetor 2018, E mërkurë
Komentet te Spanjë, Rafael Nadal hap dyert për të përmbyturit në Mallorca Janë të Mbyllura

Spanja është përfshirë nga moti i keq, për pasojë qyteti i Mallorca është përfshirë nga përmbytje të mëdha, më saktësisht në komunën e Sant Llorencit, vend në të cilin ka qendrën sportive edhe tenisti Roger Federer. Tenisti spanjoll dha kontributin e tij në pastrimin e...

Tenistja ukrainase Evelina Storita pozon për revistën XXL

07 Tetor 2018, E diel
Komentet te Tenistja ukrainase Evelina Storita pozon për revistën XXL Janë të Mbyllura

[gallery columns="1" link="none" size="full" ids="52531,52530,52529,52526,52528,52527,52532"]   Tenistja e Ukrainase dhe numri 6 në botë në shoqatën e tenisit ka marrë pjesë në një set fotografik erotik për gazetën XXL në serinë e dhjetorit të revistës ku lojtarja 23-vjeçare paraqitet shumë provokuese në foto. Për këtë set...

US Open/ Federer eliminohet nga tenisti nr.55 në botë, kalon lehtësisht Djokovic

04 Shtator 2018, E martë
Komentet te US Open/ Federer eliminohet nga tenisti nr.55 në botë, kalon lehtësisht Djokovic Janë të Mbyllura

Roger Federer është eliminuar nga turneu US Open pasi u mund në raundin e katërt nga tenisti John Millman, i cili renditet në vend të 55-të në renditjen botërore. Tenisti 37-vjeçar u mund me rezultatin 3-1, me sete 3-6, 7-5, 7-6, 7-6. Në këtë ndeshjes...

Video/ Tirana bën lojën, Teuta godet shtyllat dhe ndajnë pikët

24 Gusht 2018, E premte
Komentet te Video/ Tirana bën lojën, Teuta godet shtyllat dhe ndajnë pikët Janë të Mbyllura

Tirana dhe Teuta e kanë mbyllur me rrjeta të paprekura sfidën e dytë të Kategorisë Superiore, në një ndeshje që pati lojë të fortë dhe shumë mundësi shënimi. Bardheblutë e nisën më mirë ndeshjen duke tentuar të dominojnë lojën në gjysmëfushën kundërshtare dhe ia dolën,...

Simulimet e Neymar marrin dhenë edhe në Wimbledon (Video)

14 Korrik 2018, E shtunë
Komentet te Simulimet e Neymar marrin dhenë edhe në Wimbledon (Video) Janë të Mbyllura

Neymar ka lënë shenjë në këtë Botëror, por jo ashtu siç pritej. Sulmuesi i Brazilit parashikohej se do të ishte një shpërthim në “Rusi 2018”, por në fakt në mendjen e tifozëve mbeti vetëm për simulimet e tij qesharake në fushë. Përveç talljes së madhe...

Wimbledon, Roger Federer eliminohet me përmbysje, Djokovic kalon Nikishorin

11 Korrik 2018, E mërkurë
Komentet te Wimbledon, Roger Federer eliminohet me përmbysje, Djokovic kalon Nikishorin Janë të Mbyllura

[gallery link="none" columns="1" size="full" ids="37330,37332,37331"] Supriza e këtij Wimbledoni deri tani padyshim që është eliminimi i hershëm i tenistit zviceran Roger Federer, i cili u mund nga afrikano-jugori Kevin Anderson. Federer fitoi dy setet e para me rezultatin 6-2 dhe 7-6, por në setet e...

Wimbledon/ Gjysmëfinalet, Nadal rikthehet pas 8 vitesh, Federer e Williams OK

09 Korrik 2018, E hënë
Komentet te Wimbledon/ Gjysmëfinalet, Nadal rikthehet pas 8 vitesh, Federer e Williams OK Janë të Mbyllura

Numri 1 i botës, Rafael Nadal ka arritur të sigurojë një vend për në gjysmëfinale të Wimbledon pasi mundi 3-0 tenistin çek Jiri Vesely. Nadal kualifikohet për në një gjysmëfinale Wimbledoni pas 8 vitesh, pasi hera e fundit që kishte arritur në këtë raund ishte...

Wimbledon, Nadal fiton pastër, Djokovic vuan përballë Edmund

07 Korrik 2018, E shtunë
Komentet te Wimbledon, Nadal fiton pastër, Djokovic vuan përballë Edmund Janë të Mbyllura

Rafael Nadal do të vijojë të mbrojë fronin, atë të numrit 1 të botës, pasi mundi pastër, 3-0, në raundin e katërt të Wimbeldon ndaj australianit Alex De Minaur, të cilin e mundi 6-1, 6-2 dhe  6-4. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për...

Nadal triumfon edhe në Francë: Nuk më intereson rekordi i Federer

11 Qershor 2018, E hënë
Komentet te Nadal triumfon edhe në Francë: Nuk më intereson rekordi i Federer Janë të Mbyllura

[gallery link="none" columns="1" size="full" ids="30191,30192,30193,30194"] Rafael Nadal është fituesi i “Grand Slam” të Francës, për “Roland Garros” duke u konfirmuar si numri një i botës. Tenisti spanjoll mundi në finale Dominic Thiem me rezultatin e pastër 3-0 (6-4. 6-3 dhe 6-3). Tenisti austriak renditet në...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë