Tirana « Sportplus.al
Çudi në Itali, luhet në baste edhe pankina për Panuçin - Duhej ta festonte si kuqezi, Strakosha mbush 24 vjeç si “i përjashtuar” - Moviola e Jeminit: Ajo e Kastriotit nuk ishte penallti, Mema ta kishte evituar - Jupi: Panuçi nuk ka logjikë pune, njerëzit nuk presin shumë nga ai dhe stafi i tij - Sinemati: Strakoshës i thanë të humbte avionin, Panuçi ka lidhje vetëm me Dukën - Plaku: Situatë dëshpëruese, kurrë nuk e kemi pasur këtë ndjesi - Nuk ka Champions as te PSG për Bufon, parisienët kanë gjetur që tani zëvendësuesin - Edhe Turqia e nis me largime, i ikën shtylla e mesfushës - Murinjo nuk ka dyshime: Mbape është investimi më i mirë për të ardhmen - Trajneri i Zvicrës e konfirmon, Xhaka nuk është kapiteni i përfaqësueses - Kaos me bastet, dyshime trukimesh në turneun më të famshëm të të rinjve në botë - “Klubet të ngrenë zërin, skema e dështuar, ja kush është më i fortë në Grupin e Jugut” - VIDEO/ Pësoi golin qesharak të vitit, klubi i Ramadanit akuzohet për trukim ndeshjesh - Zidane e kanë në kokë revolucionin te Reali, 9 lojtarë do të largohen në verë - Protagonistët/ Ja formacioni më i mirë i javës së 25 në Kategorinë Superiore - Historia e futbollit shqiptar dergjet në Inferiore, 7 klube mes ringritjes dhe ekzistencës - Sa me qejf e ka ekipin kombëtar! Kante shkon në grumbullim në 6 të mëngjesit! - Daliç: Nuk jemi më në Botëror, tani duhet jetë Kroacia ekipi që dikton ndeshjen! - “Wall Street Journal” zbulon takimin sekret të UEFA-s, ndryshon edhe Championsi! - Kombëtarja bëhet me sponsor të ri, Federata firmos për 6 vite me kompaninë telefonike Vodafone -

Tirana

VAR alla shqiptarçe dhe supergol i Hasanit, “ringjallet” Tirana

21 Dhjetor 2018, E premte
Komentet te VAR alla shqiptarçe dhe supergol i Hasanit, “ringjallet” Tirana Janë të Mbyllura

Në “Selman Stërmasi” padronë ishin të zotët e shtëpisë (Tirana) në sfidën e kësaj jave kundër Flamurtarit. Vendasit fituan me rezultatin 1-0, me një gol të bukur të Edon Hasanit. Një lojë e dominuar nga Tirana që krijon raste pa fund në pjesën e parë...

Si mund të fitojë Tirana me këtë sulmues?! (Video)

21 Dhjetor 2018, E premte
Komentet te Si mund të fitojë Tirana me këtë sulmues?! (Video) Janë të Mbyllura

Prej kohësh Tirana lufton për t’u larguar nga zona e ftohtë ku Luftëtari, Kamza dhe Kastrioti orvaten për të rënë nga kategoria. Skuadra bardheblu ka krijuar lojë të mirë ndeshje pas ndeshje por rezultatet nuk i përgjigjen asaj çka skuadra jep. Kështu ndodhi edhe sot...

Nuk mjafton loja e mirë, Tirana mundet edhe nga Laçi (Video)

15 Dhjetor 2018, E shtunë
Komentet te Nuk mjafton loja e mirë, Tirana mundet edhe nga Laçi (Video) Janë të Mbyllura

Fitorja 4-0 ndaj Kastriotit dhe shpresën se Tirana do bënte kthesën drejt rezultateve pozitive. Por, vetëm një javë zgjati gëzimi i Ardian Memës, pasi sot u thyen 2-1 në Laç. Një terren i vështirë në fushën e kurbinasve, të rënduar edhe më shumë nga reshjet...

Tirana “tregon dhëmbët” ndaj Kastriotit (Golat)

08 Dhjetor 2018, E shtunë
Komentet te Tirana “tregon dhëmbët” ndaj Kastriotit (Golat) Janë të Mbyllura

Fitore dhe tre pikë jetikë për Tiranën në këtë javë të Superligës, të cilët mundën 4-0 Kastriotin dhe duke krijuar distancë nga zona e ftohtë. Për 90 minuta loja foli për bardheblutë që dominuan që në fillim të ndeshjes, ku në minutën e 11’-të portieri...

Do luajë derbin me Tiranën? Gega merr vendimin për Alban Hoxhën!

28 Nëntor 2018, E mërkurë
Komentet te Do luajë derbin me Tiranën? Gega merr vendimin për Alban Hoxhën! Janë të Mbyllura

  Trajneri i Partizanit, Skender Gega në konferencën për mediat ka konfirmuar mungesën e portierit, Alban Hoxha, i cili nuk do të jetë në derbin e së premtes kundër Tiranës. Portieri i “Demave të Kuq” është liruar nga paraburgimi, pasi 48 orë më parë u...

Humb hijeshia e derbit kryeqytetas, “Tirona Fanatics” jep lajmin e hidhur

27 Nëntor 2018, E martë
Komentet te Humb hijeshia e derbit kryeqytetas, “Tirona Fanatics” jep lajmin e hidhur Janë të Mbyllura

E premtja po afron, një fundjavë tjetër vjen, por në kryeqytetin e Shqipërisë rrugët do të mbushen me tifozë e shkallët e “Selman Stërmasit” do ndizen nga atmosfera sepse ka derbi, Partizani do përballet me Tiranën. Përveç spektaklit që do jetë në fushë pritej edhe...

Transferta me Luftëtarin, Tirana humb mesfushorin e rëndësishëm

09 Nëntor 2018, E premte
Komentet te Transferta me Luftëtarin, Tirana humb mesfushorin e rëndësishëm Janë të Mbyllura

Ardian Mema konfirmoi formacionin që do të luajë në Gjirokastër, ndonëse mesfushori Asjon Daja nuk do të jetë pjesë në sfidën me Luftëtarin për shkak të kartonëve që ka marrë, i fundit ishte ai në ndeshjen me Kukësin ku mori kartonin e katërt dhe nuk...

Video | Tiranën e ndëshkon një ish, Kamza e mban në zonën e “ftohtë”

27 Tetor 2018, E shtunë
Komentet te Video | Tiranën e ndëshkon një ish, Kamza e mban në zonën e “ftohtë” Janë të Mbyllura

Tirana dhe Kamza e kanë mbyllur në barazim 1-1 sfidën e tyre për javën e 10-të të Superligës. Një ndeshje e vakët nga të dyja skuadrat, me të dy golat që u shënuan në pjesën e dytë. 45 minuta e para u mbyllën pa shumë...

FSHF i jep ultimatum Tiranës për çështjen “Muzaka”, pezullohet Halili!

18 Tetor 2018, E enjte
Komentet te FSHF i jep ultimatum Tiranës për çështjen “Muzaka”, pezullohet Halili! Janë të Mbyllura

Komisioni i Disiplinës publikoi të gjithë vendimet e marra për futboll në vend për të gjitha kategoritë e futbollit. Ndër masat kryesore është pezullimi i lojtarit të Tiranës Grent Halili me dy ndeshje, apo edhe gjoba ndaj Luftëtarit. Mbi të gjitha është rikthimi i në...

Tirana s’ka kohë për të humbur, Ardian Mema fillon që sot stërvitjen

12 Tetor 2018, E premte
Komentet te Tirana s’ka kohë për të humbur, Ardian Mema fillon që sot stërvitjen Janë të Mbyllura

Ardian Mema ka filluar punën menjëherë në drejtimin e Tiranës, pasi në mesditën e sotme u njoftua ndërprerja e bashkëpunimit mes trajnerit Ze Maria dhe klubit bardheblu. Gjatë pasdites Mema është prezantuar me lojtarët dhe stafin teknik dhe ka zhvilluar seancën e parë stërvitore, ndërsa...

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Rikthehet te Porto me ndërhyrje “alla Pepe”...

Pepe u rikthye te Porto duke bërë debutimin e tij të dytë me skuadrën portugeze....Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Dortmund kryen goditjen e parë, lojtari kalon testet mjekësore...

Pas shitjes së Christian Pulisic te Chelsea, Borussia Dortmund është hedhur në merkato për të...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Dhunoi fizikisht të dashurën, arrestohet lojtari i Tottenhamit...

Manchester United fitoi 1-0 në përballjen me Tottenham tre ditë më parë, ndërsa sot u...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

“Kam përgjuar që nga viti 2002”, trajneri spiun kapet nga Lampard...

Në Angli u bë e madhe ngjarja që ndodhi me skuadrën e Derby Country një...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

Tottenham i hap rrugë Realit: Do Harry Kane, ja çmimi!...

Real Madrid është në një pikë kritike sa i përket shënimit të golave dhe largimi...Më shumë

Messi kërkon 500 gola në La Liga...

:Atë që bëri Ronaldinho nuk do e harroj kurrë!Lionel Messi kapi shifrën e 400 golave...Më shumë

Përcaktohet data e Real-Barcelona, tani orari është perfekt...

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Barcelona synon të arrijë rekordin e vitit 1944, ja për çfarë bëhet fjalë...

Përveç përpjekjes për “ta vrarë” përfundimisht e plotësisht La Liga-n dhe për të avancuar deri...Më shumë

Higuain, jashte Milan apo fotografi ?...

Sot, në orën 18:30, në Jeddah të Arabisë Saudite do të luhet Superkupa e Italisë,...Më shumë

Zhduket Leonardo. Milani sakrifikon yllin e tij për Piatek, gati akordi për talentin e Brugge!...

Duhet të nisej sot për në Xhedah, për finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit...Më shumë

Benzema KO, tre emra në listë për zgjidhjen emergjente te Reali...

Real Madrid fitoi me rezultatin 2-1 në fushën e Betis, një ndeshje tepër e vështirë...Më shumë

“Unë jam serb, idhull kam…Xherdan Shaqirin”...

  I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip....Më shumë

“Solari merr vesh nga futbolli, aq sa unë nga inxhinieria”...

Mungesat e shumë lojtarëve te Real Madrid për sfidën ndaj Betis dhanë përshtypjen se Santiago...Më shumë

Lojtari më fitues i 2018-ës? As Ronaldo, as Messi por surpriza e Juves!...

Kampionatet më elitare në Europë kanë njohur skuadrat e tyre kampionë për vitin 2018, vit...Më shumë

Ramsey ka kryer vizitat mjekësore për Juven, ja detajet e kontratës...

Aaron Ramsey do i japë fund në qershor karrierës si futbollist i Arsenal, për t’u...Më shumë

“Bild” zbulon: Talenti i Dortmund te Chelsea për 57 mln euro...

Prej kohësh Chelsea është vënë në ndjekje të talentit 20-vjeçar të Borussia Dormdun, Christian Pulisic....Më shumë

Dortmund zyrtarizon largimin e parë në merkato...

Që nga janari Sebastian Rode do të veshë fanellën e Eintracht Frankfurt, aty ku Borussia...Më shumë

Benatia ‘braktis’ Juventus për ekipin gjerman...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe ekipi i Juventus duket do të ketë një...Më shumë

Sancho e Reus shkëlqejnë në fitoren e Dortmund (Video)...

Borussia Dortmund ka fituar 2-1 kundër vendit të dytë në renditje, Borussia Monchegladbach. Një ndeshje...Më shumë

Kundërsulm “rrufe”, Jadon Sancho shënon sërish (Video)...

Borussia Dortmund e ka mbyllur në barazim pjesën e parë në sfidën me Borussia Monchegaldbach,...Më shumë

Teknologji e lartë spiunazhi, Werder Bremen nën hetim...

Në Gjermani është hapur një hetim për Werder Bremen pasi një punonjës i klubit u...Më shumë

Rummenigge: Hummels do të luajë edhe sezonin tjetër...

Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig  me rezultatin e 1-0 shefi...Më shumë

Bie pista e Marsejës, Balotelin e duan në Premier Ligë...

E ardhmja e Mario Balotelit përveç se larg Nisës, duket se është edhe jashtë Francës....Më shumë

Lyon snobon Chelsean, Fekir i ofrohet gjigandit spanjoll...

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit te Liverpool në verë, por gjithçka u përmbys në...Më shumë

“Lutem dhe po punoj që Neymar të kthehet në Barcelonë”...

Në një intervistë për “Mundo Deportivo” Arthut ka analizuar vitin e tij të parë te...Më shumë

Video | Unik në llojin e tij, goli i javës vjen nga Franca...

Marseille u ndal në barazim në fushën e Angers duke vijuar të mbeten në vend...Më shumë

Te PSG është në modë të të vjedhin!...

PSG fitoi 1-0 ndaj Nantes duke vijuar ecurinë pozitive në kampionat dhe duke u shpallur...Më shumë

Një “fantazmë” në fushë, sulmuesi grek s’di ku është topi...

Sulmuesi grek, 30-vjeçari, Kostas Mitroglou i  Marseille regjistroi dje një nga performancat më të dobëta...Më shumë

Mbappe feston ditëlindjen me gol, Monaco prek fundit (Video)...

Ligue 1 është rikthyer të luajë këtë fundjavë pas një sërë ndeshjesh të shtyra për...Më shumë

Favoritët sipas Klopp për Champions: As Real, as Barça e as Liverpool!...

Jurgen Klopp ka treguar se gjithmonë është i drejtpërdrejtë në atë që thotë duke mos...Më shumë

Mbrëmja gala e ‘Globe Soccer’ ja kandidatët e çmimeve...

Më 3 janar 2019 në Dubai do të zhvillohet mbrëmja gala e “Globe Soccer” edicioni...Më shumë

Nga Sancho te Skriniar, ja top 11-sha e të rinjëve në Champions...

Chmapions League ka zbuluar ekipin më të mirë për të rinj për fazën e grupeve,...Më shumë

“Këpuca e Artë” pronë e Messit, argjentinasi vendos rekord...

Nuk mund të mbaronte viti pa Messi duke u ngjitur në palmar për të marrë...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë