Shehi 1 muaj larg fushave të blerta « Sportplus.al

INFORMACION
Botuar më: 21 Mars 2018, 11:00 am, në kategori: Futboll, Kategoria Superiore
Shehi 1 muaj larg fushave të blerta

Orges Shahi është një nga titullarët më të mirë, që ka ekipi i Skënderbeut vitet e fundit. Në sfidën me Luftëtarin futbollisti është dëmtuar dhe u desh që të linte fushën e blertë, për këtë arsye ai u zëvendësua.

Gjatë një konference për shtyp trajneri i Skënderbeut, Daja,  ka thënë se nuk është një dëmtim i rëndë, por duket se situata ka ndryshuar.

Kapiteni i Skënderbeut, i është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore dhe rezultati i tyre nuk ka qënë i mirë, pasi  është zbuluar se futbollisti ka probleme me ligamentet e gjurit.

Ndërhyrja kirurgjikale nuk është e nevojshme, por Shehi është i detyruar të qëndrojnë jashtë fushës se blertë për një muaj.

ETIKETA
SHKRUAJ KOMENT

Mancester United i detyrohet Mohurinos 26 milionë euro...

Faza e Jose Mourinhos në Mancester United ka përfunduar papritmas. Portugezi nuk i ka mbijetuar...Më shumë

Mirupafshim Mohurino, ja kush do ta zëvëndësojë...

Menjëherë pas lajmit të shkarkimit të trajnerit të Manchester United, Jose Mohurino, po mendohet për...Më shumë

Zapata shënon golin e fitores por godet rëndë Strakoshën...

Në përballjen e djeshme të Atalanta kundër Lazio që mbaroi me rezultatin 1-0 goli i...Më shumë

Overmars hedh dyshime mbi kontratën e Barcelonë-s me xhevahirët e Ajax...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe të gjitha ekipet e mëdha i kanë sytë...Më shumë

Mendez: Ronaldo dëshironte që në janar të bashkohej me Juventus...

Ylli portugez Cristiano Ronaldo e ka konfirmuar dëshirën e tij që në janar për të...Më shumë

Justifikon paraqitjen e tij De Bruyne: Nuk e kam nga lodhja por nga dëmtimi...

Sezoni 2018-19 nuk ka qenë shumë i mbarë për yllin e Manchester, City Kevin de...Më shumë

Zyrtare | Francezi rinovon me United, Inter mbetet thatë...

Manchester United ka rinovuar kontratën edhe për 1 vit me sulmuesin Anthony Martial, i cili...Më shumë
Ligat Europiane
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Bundesliga
  • Ligue One
  • Liga e Kampioneve
  • Liga e Europes

Mancester United i detyrohet Mohurinos 26 milionë euro...

Faza e Jose Mourinhos në Mancester United ka përfunduar papritmas. Portugezi nuk i ka mbijetuar...Më shumë

Mirupafshim Mohurino, ja kush do ta zëvëndësojë...

Menjëherë pas lajmit të shkarkimit të trajnerit të Manchester United, Jose Mohurino, po mendohet për...Më shumë

Zyrtare /Shaqiri shkarkon Jose Mohurino...

Jose Mohurino shkarkohet si trajner i Manchester United, pas formës së dëshpëruar këtë sezon. United...Më shumë

Justifikon paraqitjen e tij De Bruyne: Nuk e kam nga lodhja por nga dëmtimi...

Sezoni 2018-19 nuk ka qenë shumë i mbarë për yllin e Manchester, City Kevin de...Më shumë

Zyrtare | Francezi rinovon me United, Inter mbetet thatë...

Manchester United ka rinovuar kontratën edhe për 1 vit me sulmuesin Anthony Martial, i cili...Më shumë

Video Komike | Xherdan Shaqiri dhe golat e tij kthehen në këngë...

Xherdan Shaqiri mori vëmendjen e të gjithë faqeve kryesore të mediave në Europë, por jo...Më shumë

Icardi niset për në Londër, ndizet atmosfera te Chelsea...

Mauro Icardi është në shënjestër të Real Madrid dhe Chelsea prej kohësh, por së fundi...Më shumë

De Ligt apo de Jong? Lajme negative vijnë për Barcelonën...

Barcelona ka kohë që ndjek nga afër dy talentet e Ajax, Matthijs de Ligt dhe...Më shumë

Simeone del hapur: E kam thënë 2000 herë, do rikthehem te Inter...

I lidhur ngushtë me ngjyrat zikaltër, por tashmë në postin e trajnerit tek Atletico Madrid,...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Barcelona “manita” ndaj Levantes, Messi e bën sefte me tripletë (Video)...

Barcelona nuk e pati të vështirë të fitojë në fushën e Levante. Në fakt ashtu...Më shumë

Messi ‘braktis’ Argjentinën, do të rikthehet në garën ndërkombëtare...

Lionel Messi ka vendosur të bëjë disa ndryshime në karrierën e tij. Sipas ‘TN’ lojtari...Më shumë

Pas fitores vijnë dy lajme të këqija për Real Madrid...

Real Madrid mori një fitore me vlerë ndaj Vallecano falë golit të Karim Benzema në...Më shumë

Benzema e Courtois ngjitin në podium Real Madrid-in (Video)...

Real Madrid ka marrë fitoren e radhës në kampionat, këtë herë kundërshtari ka qenë Rayo...Më shumë

Zapata shënon golin e fitores por godet rëndë Strakoshën...

Në përballjen e djeshme të Atalanta kundër Lazio që mbaroi me rezultatin 1-0 goli i...Më shumë

Mendez: Ronaldo dëshironte që në janar të bashkohej me Juventus...

Ylli portugez Cristiano Ronaldo e ka konfirmuar dëshirën e tij që në janar për të...Më shumë

Icardi niset për në Londër, ndizet atmosfera te Chelsea...

Mauro Icardi është në shënjestër të Real Madrid dhe Chelsea prej kohësh, por së fundi...Më shumë

Simeone del hapur: E kam thënë 2000 herë, do rikthehem te Inter...

I lidhur ngushtë me ngjyrat zikaltër, por tashmë në postin e trajnerit tek Atletico Madrid,...Më shumë

Atletico takohet përsëri me Cristiano: Juventus, rivalë në raundin e dytë...

Atletico tashmë e njeh rivalët e tyre në 16 vitet e fundit të Ligës së...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Roma shpëton “lëkurën” e trajnerit, Piatek nuk ndalet (Video)...

Roma ka fituar me përmbysje 3-2 ndaj Genoas, në një ndeshje ku miqtë ishin dy...Më shumë

Të shtunën i vdiq babai në stadium, të martën do zbresë në fushë...

Nga parajsa në ferr, kështu mund të përshkruhet dita e shtunë për kapitenin e Stuttgart,...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Dramë te Stuttgart, djali kapiten në fushë, babai vdes në stadium...

Stuttgart mori tre pikë jetikë në fitoren 2-1 ndaj Hertha Berlin dhe duhej të ishte...Më shumë

Video | Tifozët fantastikë të Dortmund dinë t’i nderojnë legjendat...

Borussia Dortmund mori fitoren e radhës në kampionat, këtë herë golat e Alcacer dhe Reus...Më shumë

Dortmund dominon në çdo aspekt në Gjermani (Video)...

Borussia Dortmund ka marrë fitoren e 12-të në këtë kampionat dhe të 6-ën radhazi, këtë...Më shumë

Bayern kërcënon Dortmundin me “pokerin” ndaj Hannover (Video)...

  Bayern Munchen fitoi thellë ndaj Hannover për këtë javë në kampionatin gjerman. Plot katër...Më shumë

Video | Alaba rikthehet me “raketat” e tij te Bayern Munchen...

Bayern Munchen këtë fundjavë luan në fushën e Hannover për javën e 15-të të Bundesligës...Më shumë

Overmars hedh dyshime mbi kontratën e Barcelonë-s me xhevahirët e Ajax...

Tregu i transferimeve është shumë afër dhe të gjitha ekipet e mëdha i kanë sytë...Më shumë

Ajax do përballet me Real Madridit në raundin e 16 të Champions League...

Ajax do të jetë rivali i Real Madridit në raundin e 16 të Champions në...Më shumë

Overmars: E gjithë Evropa po lëviz dhe Barça duhet të bëjë gjëra të mira...

Drejtori i Ajax, Marc Overmars, foli shkurtimisht para shortit të Champions League, rreth dy lojtarëve...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Vazhdojnë vlerësimet, Amor: Messi është krijuesi i dallimeve...

Lëvdatat për Messin nuk kanë të mbaruar. 31-vjeçari bëri një paraqitje të shkëlqyer në përballjen...Më shumë

Fitore dhe harmoni në ekip, Pique: Messi dhe Suarez janë sulmuesit më të mirë...

Përballja e mbrëmshme e Barcelona-Levante bëri bujë të madhe jo vetëm për fitoren e thellë...Më shumë

Barcelona ‘hakmerret’ kundër Levantes fiton 5-0 Valverde: Jam i lumtur...

Lenvante u mund keq nga Barcelona 5-0 në përballjen e mbrëmshme. Një ndeshje që sezonin...Më shumë

LIVE/ Europa League përballja e 32 ekipeve...

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League por...Më shumë

LIVE/ Përcaktohen përballjet e Champions League, Liverpool-Bayern Munchen...

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ve për Champions League....Më shumë

Starton shorteu u përzgjedhjes së skuadrave...

Kemi filluar në Nyon, me rregullat që po shpjegohen për të gjithë të pranishmit. Këto...Më shumë

“Djaloshi i Artë” 2018, Matthijs de Ligt...

Fituesi i çmimit prestigjoz "Golden Boy" për lojtarin më të mirë U-21 zgjidhet Matthijs de Ligt...Më shumë

Video | Dembele fiton “Golin i Javës”, Sane vlerësohet mbi të gjithë...

Raundi i fundit i ndeshjeve të Champions League për fazën e grupeve u mbyll këtë...Më shumë

Fitimet dhe humbjet e eliminimit të Inter e Napoli në Champions...

Champions League dihet se është një thesar për klubet, pasi të ardhurat nga kompeticioni më...Më shumë

Lewandowski shpallet golashënuesi më i mirë, lë pas Messi-n dhe Ronaldo-n...

Faza e grupeve të Ligës së Kampionëve 2018-19 ka përfunduar, dhe pas kësaj faze të...Më shumë

Milan vetëvritet në Greqi, kualifikohet Olimpiakos (Video)...

Grupi A Bayern Leverkusen 13, Zurich 10, AEK Larnaca 5, Ludogrets 4 Leverkusen kualifikohet si...Më shumë

Nga ferri në parajsë, Zapata po kualifikon Milanin (Video)...

Milan po luan në stadiumin “Georgios Karaiskakis” kundër Olimpiakos, aktualisht rezultati është 2-1 për vendasit...Më shumë

12 skuadra në 1/16 e EL, Grezda me Rangers nuk ia del (Video)...

Janë 12 skuadra që janë zyrtarisht në raundin e 32 më të mirave të Europa...Më shumë

Video | 12 ndeshje 14 gola në Europa League, thatësirë nga ekipet “Big”...

Ka përfunduar pjesa e parë për 12 sfidat e Europa League, që përkon me ndeshjen...Më shumë

Video | Chelsea e Frankfurt kualifikim me 5 yje, shqiptarët mbeten në hije sot...

Mbyllen të gjitha ndeshjet e orës 21:00 në Europa League me Chelsea dhe Frankfurt që...Më shumë

Karius vijon me “perlat” e tij, pëson super gol e rrëzohet si amator...

Dëmet që i shkaktoi ajo finale e Champions League në Cardiff kanë qenë të përhershme...Më shumë

Në EL shënohet autogoli i vitit, nga Meksika vjen një super roveshatë...

Europa League kulmon sot me të gjitha ndeshjet për raundin e 5-të të fazës së...Më shumë